W Debacie Europejskiej zorganizowanej w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej wzięli udział członkowie Grupy Referendalnej Zielonych: Janusz Okrzesik (jako moderator dyskusji) oraz Jacek Bożek jako uczestnik grupy proeuropejskiej. W Debacie starły się dwie opcje: grupą proeuropejską dowodził Antoni Piechniczek (b. trener reprezentacji Polski w piłce nożnej) a grupą antyeuropejską Rajmund Pollak, radny wojewódzki z Ligi Polskich Rodzin.

W Debacie wzięło udział ok. 200 studentów, żywo reagujących na wypowiedzi dyskutantów. Szczególnie dobrze sala przyjęła argumentację Jacka Bożka, który namawiał słuchaczy by nie bali się Europy. „Niech raczej Europa się nas boi, bo idziemy do Europy by ją zmienić” – powiedział Jacek Bożek.

Po zakończeniu dyskusji słuchacze głosowali „za” lub „przeciw” wejściu Polski do Unii Europejskiej. „Za” opowiedziały się 162 osoby, a „przeciw” 22.

Debata cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów, relacjonowała ją zarówno Gazeta Wyborcza jak i lokalne radia i telewizje kablowe.

kontakt: bielsko-biala@zieloni.org.pl