29. maja emitowany był film o tematyce mniejszości seksualnych, w którym lokalne działaczki i działacze ruchu lesbijsko-gejowskiego skrytykowali reakcje władz Krakowa na akcje Kampanii przeciw Homofobii oraz przedstawili swoje powody, dla których zagłosują na tak w referendum unijnym: „Będę nauczycielką. Chcę, żeby fakt, że żyję z kobietą nie wiązał się dla mnie z ryzykiem utraty pracy.” „Od kilku lat żyję z moją partnerką. Chcą mieć w przyszłości możliwość zalegalizowania naszego związku.”

2 i 3 czerwca emitowany będzie film o tematyce ekologicznej. Znany krakowski działacz ekologiczny i rzecznik komunikacji rowerowej przekonuje w nim, ze będąc w Unii Europejskiej będziemy mieli znacznie większe możliwości inwestycji ekologicznych i zachęca rowerzystów do zagłosowania na tak.

Plakaty i mural

We wtorek, 3 czerwca, w siedzibie Fundacji Kobiecej eFKa na ul. Szczepańskiej 3/3 odbędzie się konferencja prasowa prezentująca Grupę Referendalną Zieloni. W konferencji weźmie udział m.in. trójka członków zarządu Grupy Referendalnej Zieloni: Jacek Bożek, Jacek Adler i Sławka Walczewska. Dziennikarze zapoznają się z głównymi ideami promowanymi przez Zielonych. Otrzymają też plakaty, a po konferencji przejdą pod mural, który w tym samym dniu powstanie na Kazimierzu obok pubu Alchemia.

W Krakowie Grupę Referendalną Zieloni reprezentuje Sławka Walczewska z [url=www.efka.org.pl]Fundacji Kobiecej eFKa[/url].