Miesięcznik Wegetariański Świat zaprasza na pierwsze wielkie spotkanie wegetarian! Nazwaliśmy je Festiwal Wegetariański, bowiem będzie miało bogaty program.

Przez pierwsze trzy dni 18-20 lipca będą trwały wykłady i spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin. Następne 3 dni: 21-23 lipca będą miały charakter bardziej wypoczynkowy, aby można było skorzystać z przepięknych walorów kąpielowych (jest piękne jezioro) i widokowych Kożyczkowa. Ośrodek usytuowany jest 40 km od Gdańska, nieopodal Kartuz na wzniesieniu Kożyczkowo (267 m n. p. m., drugim co do wysokości wzniesieniu, położonym pomiędzy Morzem Północnym a Uralem).

Spotkania odbywać się będą w potężnym namiocie mieszczącym około 100 osób ustawionym pod szczytem wzniesienia, a także w sali w budynku głównym.

1 dzień – 18 lipca: przyjazd uczestników od rana, uroczyste otwarcie festiwalu o godz. 12.00. Od 14.00 rozpoczniemy wykłady. Ten dzień poświęcony będzie medycynie naturalnej i zdrowemu odżywianiu. Swój pogląd na te tematy przedstawią lekarze i specjaliści od odżywiania. Wieczorem ognisko z tańcami.

2 dzień – 19 lipca: kontynuacja wątków dotyczących zdrowia. Wieczorem koncert.

3 dzień – 20 lipca: alternatywne spojrzenie na świat. W trakcie festiwalu: pokazy i możliwość poćwiczenia razem z tai-chi, jogą, różnymi formami tańca, relaksacja. Można będzie przedstawić też swój punkt widzenia w czasie na prezentację uczestników (prosimy zgłaszać się do nas z propozycjami).

Zapraszamy grupy wege i ekologiczne z całej Polski do prezentacji swojej działalności. Będzie miejsce do zrobienia wystawy i rozmów z zainteresowanymi.

Karmić gości będzie wegetariański Green Way, który przygotuje wegańskie menu.

W następne 3 dni: 21-23 lipca program będzie już nie tak napięty. Będą 2 lub 3 wykłady w ciągu dnia i możliwość poćwiczenia z instruktorami. Planujemy też wspólną wycieczkę i zbieranie ziół. Wieczorami – muzyka. Będziemy też wybierać Wegetarianina Roku i spróbujemy uzbierać pieniądze na wykup konia, czym zajmie się Klub Gaja.

Więcej Agnieszka Olędzka redakcja@ws.most.org.pl

http://www.wegetarian.com.pl