Dziś jak i już od kilku tygodni działacze Inkubatora Społecznej Aktywności oraz Piaskowego Smoka rozdawali w rejonie Katowic zupę, zachęcali oraz promowali do oddania swojego 1% z rozliczenia podatkowego z fiskusem za rok 2013 na organizacje użytku publicznego w Katowicach.

Akcja „Twój 1% Dla Katowic” była już prowadzona na terenie dzielnic stolicy Śląska takich jak Nikiszowiec, Śródmieście czy osiedle Witosa. Dziś, czyli 23 kwietnia po raz ostatni już w tym roku rozdawaliśmy pyszną, gorącą, wegetariańska zupę soczewicową, tym razem na Placu Szewczyka – obok głównego wejścia na dworzec PKP w Katowicach.
Zapominalskich informowaliśmy o konieczności rozliczenia się z fiskusem do końca tego miesiąca, ponadto można było się tam dowiedzieć o szczegółach dotyczących katowickich Organizacji Pożytku Publicznego działających na terenie Katowic, których w naszym mieście jest ponad 120!
Dziś odbywała się prezentacja „Regionalnego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Autystycznych i Ich Rodzin” zajmującej się walką z autyzmem głównie wśród dzieci i młodzieży, w poprzednich akcjach mogliśmy także spotkać i usłyszeć przedstawiciela m.in Fundacji „dom Aniołów Stróżów” której celem jest pomoc młodzieży i dzieciom ze środowisk patologicznych oraz osobom niedostosowanym społecznie a także ich rodzinom. Obok punktu gdzie można było posilić się darmową zupą, informowaliśmy także, że dla tych którzy jeszcze nie złożyli swoich zeznań podatkowych, jest dalej możliwość darmowego rozliczenia podatku PIT. Wystarczy do piątku 25 kwietnia do godz. 16.00 złożyć swoje zeznania w siedzibie Inkubatora Społecznej Aktywności, znajdującego się na ul. Młyńskiej 5. Tam także będzie można się dowiedzieć na kogo warto oddać swój 1% podatku.
Fundacja Piaskowy Smok przygotowała wykaz Organizacji Pożytku Publicznego pogrupowanych według profilu działalności mających swoją siedzibę w Katowicach która można znaleźć pod adresem: www.procent.katowice.pl

W kampanii brali udział działacze fundacji Piaskowy Smok oraz Inkubatora Społecznej Aktywności jak i reprezentanci Katowickich Organizacji Pożytku Publicznego. Rok temu na OPP swój 1% w Polsce oddało ponad 11,5 mln podatników. Miejmy nadzieję że akcje takie jak ta, zwróci uwagę Polaków na możliwości związane z prawem oddania swojego 1% na OPP w swoich miastach, zwłaszcza, że pomoc nic nie kosztuje – tak samo jak odebranie smacznej, ciepłej zupy w trakcie trwania akcji „Twój 1% dla Katowic”.