01.03.2004 Olsztyn – Pierwsze spotkanie założycielskie odbyli w poniedziałek w Olsztynie chętni do działania w powstającej tam Partii Zielonych. Pod hasłem „Zieloni 2004” chcą znaleźć pięć osób, które miałyby wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Na spotkanie założycielskie przyszło osiem osób. „To jednak dopiero początek” – zaznaczył Paweł Składanek, który podjął się stworzenia w Olsztynie struktury „Zielonych”.

Jak podkreślił, program partii ma być skierowany do grona osób o lewicowych poglądach oraz grup zawodowych z tak zwanej budżetówki.

„Program partii ma być adresowany do tych grup społecznych, zawodowych, które są w jakiś sposób dyskryminowane i nie mają swych reprezentantów czy to w parlamencie krajowym, czy samorządach. Interesują nas oczywiście ludzie o proekologicznych poglądach” – powiedział PAP Składanek.

Szansę startu z olsztyńskiej listy „Zielonych” w wyborach do Parlamentu Europejskiego dostaną kandydaci z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, ponieważ te dwa regiony wejdą w skład jednego okręgu wyborczego podczas głosowania.

Jak dodał Składanek, działalność partii jest możliwa dzięki kontaktom i współpracy z zachodnioeuropejskimi strukturami „Zielonych”. (PAP)