Spotkanie w Opolu z Kazimierą Szczuką w Salonie Myśli Sfeminizowanej

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w ramach „Salonu Myśli Sfeminizowanej” z Kazimierą Szczuką – pisarką, krytyczką, historyczką literatury oraz z Jej ostatnią książką „Milczenie owieczek”.

Początek spotkania w środę 19.01.05r. o 17.00 w Lidze Kobiet Polskich w Opolu przy ul. Sempołowskiej 2.

W folderze progamu czytamy: „Salon Myśli Sfeminizowanej to cykl spotkań z Autorkami „piszącymi i mówiącymi pełnym głosem”. Socjologiczna analiza najnowszej literatury Kingi Dunin, poetyckie rozprawy filozoficzne o egzystencji Jolanty Brach-Czainy, krzyk o milczeniu Kazimiery Szczuki, zadziorna publicystyka Beaty Kozak, zielony głos Magdaleny Mosiewicz, pobudzają do dyskusji. Debaty te jednak skupiają nieliczne, zamknięte grona, rzadko rozkwitając poza uczelnianymi murami, środowiskowymi gettami czy wirtualnymi czatami Internetu. Pretekstów do rozmowy bez uprzedzeń, wbrew stereotypom i podziałom. Salon bez Salonu.”

Spotkanie z Kazimierą Szczuką to pierwsze spotkanie ze zróżnicowanymi pod względem dziedzin i obszarów posiadanej wiedzy, nierzadko formułującymi wzajemnie znoszące się sądy i wizje, pozostającymi w zgodzie, gdy mówią i piszą o literaturze, sztuce, polityce czy filozofii, piszą przede wszystkim o ludziach, a więc o kobietach i o mężczyznach, o współczesnym polskim społeczeństwie w perspektywie otwartego na wiedzę, świat i życie feminizmu.