Najnowszym jego przejawem są dwie deklaracje zamieszczone na stronie: wearethe99percent.tumblr.com Jedną z nich jest deklaracja 21- studenta z Finlandii:

21–letni studentJestem 21 letnim Studentem z Finlandii. Czyni mnie smutnym, kiedy słyszę jak Amerykanie cierpią. Tutaj nasze podatki są wysokie, ale wszyscy z nich korzystają. Dorastałem na wsi ale zawsze miałem dostęp do tych samych rzeczy które robią ludzie w mieście. Moja uczelnia i mój kierunek studiów jest znany na całym swiecie. Moja edukacja nie jest darmowa bo mój rząd płaci za pójście na studia. Każdy ma prawo do tego. Każdy ma też do najlepszej opieki zdrowotnej i nie ma czegoś takiego jak ubezpieczenie zdrowotne. Teraz jestem młody i zdolny do podejmowania ryzyka aby realizować moja pasje. Bo nie muszę martwić się o głód kiedy stracę prace, albo moje interesy zakończą się niepowodzeniem. Wiem, że kiedy będę stary — moja emerytura będzie taka, że będę mógł się nią cieszyć. Nazywa się to modelem skandynawskim i żyje się w nim dobrze. Nasze firmy są jednymi z najbardziej konkurencyjnych na świecie. Jestem wdzięczny za to, że urodziłem się obywatelem kraju, który dba o swoje społeczeństwo i mam nadzieję, że nastąpi kiedyś dzień w którym USA weźmie z nas przykład. Jestem 99%   Nie widzę swojej przyszłości Patrzyłam na nią na studiach. Znalazłam długi. Patrzyłam na moich rodziców. Znalazłam długi i złamane serce. Patrzyłam na moich znajomych. Znalazłam żal i smutek. Spojrzałam na ziemię. Znalazłam moją krainę zniszczoną — moje jeziora i rzeki i ziemia i drzewa i pszczoły i robaki — zniszczone. Patrzyłam na moich bliźnich. Znalazłam choroby, długi, smutek, dysonans, nienawiść, chciwość, nędzę, i nikt nie troszczy, ani nie przejmuje się Dobrze. Ja się przejmuję. Ogromnie bardzo. Biorę moją przyszłość z powrotem. (Jest moja)

Jestem 99%

Drugi to list dziewczyny:

dziewczyna 99%Nie widzę swojej przyszłości
Patrzyłam na nią na studiach.
Znalazłam długi.
Patrzyłam na moich rodziców. Znalazłam długi i złamane serce.
Patrzyłam na moich znajomych. Znalazłam żal i smutek.
Spojrzałam na ziemię. Znalazłam moją krainę zniszczoną — moje jeziora i rzeki i ziemia i drzewa i pszczoły i robaki — zniszczone.
Patrzyłam na moich bliźnich. Znalazłam choroby, długi, smutek, dysonans, nienawiść, chciwość, nędzę, i nikt nie troszczy, ani nie przejmuje się
Dobrze. Ja się przejmuję. Ogromnie bardzo.
Biorę moją przyszłość z powrotem.
(Jest moja)

Jestem 99%